Özelleştirme Hukuku

Özelleştirme söz konusu olduğunda büromuz, sadece yerel ve yabancı kuruluşlara değil kamu kuruluşlarına da geniş bir alanda hukuk hizmeti sağlamaktadır. Büromuz özelleştirme konusunda teknik ve pratik bilgiye sahip olmasının yanında, Türkiye için büyük önem arz eden birçok özelleştirme projesinde danışmanlık yapmıştır. Bu projelere ilişkin ayrıntılı bilgi aşağıda sunulmaktadır.

Büromuz, özelleştirmelerin her safhasında müvekkil şirketlere hukuksal danışmanlık hizmeti vermektedir. Piyasadaki gelişmeleri mercek altında tutarak, müvekkillerin gelecekte karşılaşabilecekleri problem ve sıkıntıları öngörüp, geniş kapsamlı bir danışmanlık hizmeti sunmayı hedeflemektedir.

Büromuzun faaliyetleri yeniden yapılanma ve özelleştirme prosedürlerinin uygulanması süresince devam eder. Büromuz, şirketler tam rekabetçi ve özelleştirilmiş piyasalarda faaliyet göstermeye başladıktan sonra da hizmetlerini sürdürür. Bu özelleştirme işlemlerinin yanı sıra Büromuz enerji sektöründe de birçok özelleştirme de danışmanlık hizmeti vermiş olup bunlara ilişkin bilgiler enerji hukuku bölümü altında verilecektir.